Mezinárodní den mokřadů: Voda patří do krajiny, ne do nádrží. Chceme živou krajinu!

2. února 2022
Mezinárodní den mokřadů: Voda patří do krajiny, ne do nádrží. Chceme živou krajinu!

Namísto umělých vodních nádrží podpoříme díky naší práci v regionech schopnost krajiny přirozenou cestou vázat vodu v naší krajině. Namísto stavby obřích přehrad podporujeme udržení vody pomocí mokřadů, remízků, lužních lesů, slepých ramen, tůní a suchých poldrů. Vytvoříme dostatek nových drobných vodních prvků, které nám do budoucna významně pomohou v boji se suchem. Nechceme, aby naše děti žily na poušti!

Boj se suchem bereme vážně, proto na krajské a komunální úrovni naši zastupitelé prosazují opatření pro ochranu biodiverzity. Ve městech zlepšujeme péči o městskou zeleň, např. se omezují seče, abychom dali prostor rozvoji různých druhů rostlin a hmyzu, vysazujeme solitérní stromy, aleje, podporujeme ochranu mokřadů, využití kompostu a propachtování polí přednostně ekologickým zemědělcům. A nejen v tom chceme pokračovat i na vládní úrovni!

"Dlouhodobě usilujeme o zvýšení schopnosti zadržovat vodu v krajině a odolnosti lesních porostů. Právě mokřady jsou účinným nástrojem v boji proti suchu a pomáhají udržet vodu v krajině. Zlínský kraj proto aktivně podporuje veškerá tato opatření," komentuje Hana Ančincová, zodpovědná za životní prostředí kraje.
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti vybojovali o 8,5 milionu vyšší podporu kraje pro sport a mládež na tento rok!

Piráti vybojovali o 8,5 milionu vyšší podporu kraje pro sport a mládež na tento rok!

Spousta dětí sportovat přestala a kluby se bohužel potýkají s nedostatkem mládeže po covidu. Nedostatek pohybu je u dětí velkým problémem, kterému se intenzivně věnujeme. Zlínský kraj každoročně finančně podporuje sport, v letošním roce rozdělí v oblasti mládeže a sportu celkovou částku 31,5 milionu korun, což je o 8,5 milionu více, než v roce 2021.

Žáci recyklací starých telefonů podpořili zvířata ze ZOO Zlín!

Žáci recyklací starých telefonů podpořili zvířata ze ZOO Zlín!

Starý telefon má doma v šuplíku asi skoro každý, většina vlastníků přístroj používá 2-3 roky a pak jej vymění za novější model. Starý telefon ale nepatří do popelnice ani na skládku, obsahuje totiž nebezpečné látky, které se uvolňují do životního prostředí. Odevzdaný telefon přitom může pomoci dobré věci, dá se ekologicky recyklovat a většina materiálů může být opětovně využita pro další výrobu.